Oto kluczowe funkcje, jakie powinna mieć dobra kamera samochodowa

[REKLAMA]

Dobra kamera samochodowa to dziś absolutnie podstawowe akcesorium, jakie powinniśmy wozić ze sobą w każdą trasę — niezależnie od jej długości. Jej zadaniem jest rejestrowanie przebiegu naszej podróży oraz — w niektórych przypadkach — monitorowanie sytuacji dookoła naszego samochodu podczas postoju na parkingu. Rosnąca popularność wideorejestratorów sprawiła, że rynek jest przesycony tego typu urządzeniami. Jak wybrać dobrą kamerę samochodową? Jakie są kluczowe funkcje, które powinna nam ona oferować? Sprawdźmy!

Profesjonalna kamera samochodowa — czyli jaka?

Już na samym początku powinniśmy sobie powiedzieć o tym, jaka powinna być dobra kamera samochodowa. Na rynku nie brak bowiem niedrogich “no name’ów” produkcji chińskiej, które mają nam niewiele do zaoferowania. Jeśli wideorejestrator ma faktycznie chronić nasze interesy w kryzysowych sytuacjach, dobrze stawiać na absolutnie topowe rozwiązania. Takie są właśnie kamery samochodowe sprzedawane przez Nextbase.

Dobry wideorejestrator musi zaoferować nabywcy przede wszystkim dobrej klasy obiektyw odpowiadający za rejestrowanie materiału filmowego oraz solidną konstrukcję, która da nam pewność, że owo urządzenie posłuży nam przez naprawdę długie lata. Poza tym taka solidna kamera samochodowa powinna być dobrze zamocowana do szyby lub deski rozdzielczej naszego samochodu. Jeśli w niespodziewanym momencie bowiem odpadnie, to może nas zdekoncentrować i przyczynić się do wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Najczęściej stosuje się mocowanie na przyssawkę lub na mocną taśmę dwustronną.

Najważniejsze funkcje kamery samochodowej

Na pewno zadajecie sobie dość istotne pytanie — jakie powinny być najważniejsze funkcje dobrej kamery samochodowej. Odpowiemy więc Wam dziś na to pytanie. Istnieje bowiem kilka ważnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę, poszukując dobrej klasy urządzenia.

Przede wszystkim wideorejestrator powinien serwować nam moduł wideo zadowalającej jakości. Urządzenia z wyższej półki najczęściej rejestrują filmy w rozdzielczości 4K, natomiast te nieco tańsze — w rozdzielczości Full HD.

Dobry wideorejestrator będzie obsługiwał karty pamięci o sporej pojemności — nawet do 1 TB. Wszystko po to, by gromadzenie materiałów z naszych podróży lub postojów na parkingach było płynne i maksymalnie komfortowe. Niektóre nowoczesne urządzenia potrafią także wysyłać nagrania bezpośrednio do chmury danych.

Kamera samochodowa wysokiej klasy zapewni użytkownikowi dostęp do modułów Wi-Fi oraz GPS. Pierwszy z wymienionych okaże się pomocny wtedy, gdy zechcemy synchronizować nagrania z naszymi urządzeniami mobilnymi (smartfonem lub tabletem). Drugi natomiast zarejestruje przebieg naszej trasy oraz osiąganą przez nas prędkość — co może okazać się przydatne, gdy dojdzie do zdarzenia na drodze, lub gdy otrzymamy mandat i będziemy chcieli udowadniać swoje racje przed sądem.

Nie można zapomnieć także o trybach parkingowych. Wyróżniamy pasywny oraz aktywny. Ten pierwszy wykorzystuje akumulator wbudowany w kamerę i G-Sensor. Drugi natomiast wymaga zapewnienia źródła zasilania niezależnego od zapłonu. Ich zadaniem jest wykrywanie kolizji podczas postoju samochodu na parkingu.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa