Pojemniki motoryzacyjne na drobne części oraz akcesoria do sklepu i warsztatu

[REKLAMA]

Zakup części i akcesoriów motoryzacyjnych nie stanowi dziś żadnego problemu. Pamiętajmy jednak, że jakość takich elementów to nie wszystko. Ważne jest też ich właściwe przechowywane, również podczas transportu. Nic dziwnego, że wiele firm produkcyjnych i hurtowni stosuje specjalne pojemniki i skrzynki samochodowe, które sprawdzą się też w przechowywaniu drobnych elementów w warsztacie.

Jak wyglądają pojemniki w branży automotive?

Obecnie pojemniki samochodowe czy warsztatowe wykonane są przede wszystkim z tworzyw sztucznych. Dzięki temu są trwałe, lekkie, poręczne, a przy tym odporne na działanie wody, wilgoci, kwasów czy środków chemicznych. Oprócz tego są również łatwe w czyszczeniu, co też nie jest bez znaczenia.

Oczywiście takie skrzynki plastikowe mają bardzo różne rozmiary, np.:

  • 300 × 200 mm,
  • 400 × 300 mm,
  • 600 × 400 mm.

Plastikowe skrzynki warsztatowe, jakie wykorzystuje się w procesach logistycznych w branży motoryzacyjnej, mogą mieć gładkie dno i otwory odpływowe. Ważne są też certyfikaty i obowiązujące standardy jakości. Przede wszystkim należy odnieść się do niemieckiego stowarzyszenia przemysłu samochodowego (niem. Verband der Automobilindustrie). Takie pojemniki zostały dopasowane do optymalizacji łańcucha logistycznego między producentami aut oraz sklepami i hurtowniami. Oczywiście będzie tak, jeżeli zainwestujemy w skrzynki samochodowe od producenta, który specjalizuje się w ich produkcji (np. Bekuplast).

Pojemniki VDA-R-KLT i VDA-RL-KLT – czym się od siebie różnią?

Same skrzynki samochodowe przede wszystkim możemy podzielić na dwie wersje:

  • VDA-R-KLT – pojemniki ze stabilnym, wzmocnionym dnem oraz dodatkowo ukośnymi wzmocnieniami. Są stabilne i dzięki wypustom ułatwiają układanie pojemników bez dodatkowych zabezpieczeń. To pojemniki, które nadają się do ręcznej oraz automatycznej obsługi.
  • VDA-RL-KLT – lżejsze pojemniki warsztatowe, które mają gładkie dno z otworami odpływowymi. Idealnie nadają się do transportu lekkich i średnich ładunków. Są wyposażone w specjalne żeberka, dzięki czemu charakteryzują się większą wytrzymałością. Również pojemniki w tej wersji można obsługiwać ręcznie, ale też dzięki specjalnym uchwytom w ramach automatycznych przenośników taśmowych, w które wyposażonych jest dziś wiele firm produkcyjnych w branży automotive.

Niebieskie skrzynki plastikowe dla przemysłu motoryzacyjnego od producenta bekuplast - idealne do przechowywania drobnych elementów w warsztacie

Podsumowując, nie ulega wątpliwości, że na rynku znajdziemy wiele różnych pojemników samochodowych. Przede wszystkim wykorzystują je firmy produkujące części, które w ten sposób gwarantują ich prosty, szybki i bezpieczny transport. Jako że zwykle są to niewielkie skrzyneczki samochodowe, doskonale nadają się one do transportu małych, drobnych części. Skoro tak, sprawdzą się one również jako pojemniki warsztatowe.

Co kluczowe, jeżeli już decydujemy się na takie produkty, powinniśmy postawić na skrzynki od cenionych, renomowanych dostawców. Jedną z takich firm jest Bekuplast, który tworzy certyfikowane skrzyneczki i pojemniki na drobne części samochodowe, co przekłada się na ich wysoką jakość, a tym samym również i trwałość.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa