wiadomoscimoto2

Prawdziwa pasja do motoryzacji

Czym jest tak naprawdę pasja do samochodów? Tak naprawdę to określenie, trudne do weryfikacji. Bo zarówno osoba będąca fanem zawodów sportowych, oglądająca je wyłącznie przez internet, albo w TV, może się takim mianem określać, jak Ci, którzy doświadczają każdego niemalże razu zawodów na żywo, na odpowiednio przygotowanym do tego torze. Tak samo kierowcy rajdowi, czy nie tylko mogą o sobie powiedzieć, że są pełni pasji do motoryzacji, a o niektórych sztuczkach, związanych z tuningiem wiedzą tylko oni i ich mechanicy.

No właśnie mechanicy

Czyż, nie oni są pełni pasji do motoryzacji? To oni uczyli się wiele lat budowy silnika, znają niemalże każdą śrubkę, zwłaszcza w swoim samochodzie. Bo jak coś się zepsuje, to przecież samo sobie naprawiają, prawda? A jeśli sąsiad zadzwoni w środku nocy, to także pomogą. Bywa, że po godzinach pracy także śledzą losy, swoich ulubionych zawodników, związanych z motoryzacją. Ale największą frajdę sprawia im rozkładanie i składanie samochodów, a także duma z efektów własnej pracy. Zwłaszcza jeśli blacharka jest dobrze wykonana.

Pracownicy salonów samochodowych

Także i oni, mogą o sobie powiedzieć, ze są fanami motoryzacji. Gdyż, mimo tego, że ich działania ograniczają się głównie do podpisywania dokumentów, to właśnie oni znają doskonale to, co sami sprzedają. Czyli samochody, które mają w salonie, z czasem dowiadują się na ich temat znacznie więcej, niż inni, bo tego wymaga posiadanie kompetencji do sprzedaży danego modelu.

Kierowcy zawodowi

To kolejna grupa osób, które są fanami motoryzacji. Chociaż może to być inna nieco dziedzina, związana np. z transportem ciężarowym. Ale także oni, znają się co nieco na mechanice, bo nie zawsze jest ktoś, kto może pomóc na długiej trasie. Bywa, że trzeba radzić sobie samemu, z największymi problemami, a rozwiązania czasem są dość zaskakujące.

Małe dziecko

Małe dzieci, już od najmłodszych lat, mogą mieć coś w rodzaju pasji do motoryzacji, zwłaszcza chłopcy, którzy często robią „Brum, brum” ale bywa, że i niektóre dziewczynki. Z upływem lat, zaczynają interesować się mechaniką, a na każdą okazję chcą dostać w prezencie koparkę, samochód, albo inny pojazd. Kto wie, co z nich wyrośnie, może kolejny mechanik, zawodowy kierowca, albo rajdowiec?

One thought on “Prawdziwa pasja do motoryzacji

  1. Wiesiek 4 maja, 2021 at 7:39 am

    Jak wielu z nas od najmłodszych lat mamy doczynienia z pierwszymi pojazdami jak opisuje autor i to nieraz decyduje kim zostajemy. Pierwsze zabawki stają się prawdziwą pasją dobrze że wspomniane zostało w tym artykule wiadomości motoryzacyjne o naszych pasjach z dzieciństwa

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa