Tuningowane auto, czy to ma sens?

Określenie tuningowane, to oznacza „ulepszone” „podkręcone”, ale większość fanów motoryzacji z pewnością wie, o co chodzi. Tak naprawdę można przerobić niemalże każdy samochód. Pod warunkiem, że ma to jakiś sens, a takie ulepszanie nie zniszczy tylko jego charakteru, albo wartości. Chociaż o tej drugiej, to można by tłumaczyć w różnych kontekstach. Bo wartość, to nie zawsze tylko kwestia ceny, ale czasem czegoś więcej.

Silnik z tłumikiem

Co to znaczy, silnik z tłumikiem? To taki silnik, który kojarzy się z prędkościami rakiet kosmicznych. Taki silnik ma duże przyspieszenie i tak zwane możliwości Turbo, czyli odpalenia czegoś na wzór piątego biegu z dodatkowym wspomaganiem. Najczęściej takie rozwiązania są wykorzystywane w samochodach wyścigowych i też głównie w takim celu w ogóle tuninguje się jakiekolwiek samochody. Zmieniając silnik można sprawić, że samochód będzie palił więcej na tym samym odcinku trasy. Ale będzie dzięki temu szybszy, głośniejszy bardziej ciekawy, no i pozwoli na lesze efekty, na przykład wygrywanie wyścigów.

Karoseria z bajerami

Kiedyś to wystarczyło nakleić odpowiednią nalepkę, aby samochód wydawał się dużo ciekawszy, ładniejszy i można go było określać mianem „szpanerskiego”. A takie coś, było kiedyś uznawane, za coś lepszego niż zwykłe, dla bardziej zamożnych osób i świadczyło o jako takiej ogładzie i posiadaniu dodatkowej, tajemnej wiedzy.

Popularna szachownica

Jako, że w czasie wyścigów, używano specjalnej chorągiewki, która miała wzór szachownicy, także przerobione samochody, zaczęto oznaczać takimi elementami. Dzięki nim, stawały się bardziej przypominające wyścigowe, rzucały się w oczy przechodniów. I od razu wiadomo było, że to samochód sportowy, o dużej mocy i dużym przyspieszeniu.

Oświetlenie i muzyka

Aby nadać mu sportowego charakteru, także lampy musiały być inne, niż te, normalnie zamontowane w samochodzie. Wybierano takie, które miały lepszą jasność, więcej kolorów, na przykład emitowały żółte światło. Dodatkowo także muzyką musiała być głośna, tak aby z daleka było słychać hałasujące, sportowe auto.

2 thoughts on “Tuningowane auto, czy to ma sens?

  1. Basia 25 marca, 2021 at 10:17 am

    moim zdaniem to jedynie zabawa dla dużych chłopców 🙂

  2. Kiki 2 sierpnia, 2021 at 2:11 pm

    Zgadza się więcej hałasu i szpanowania przez tych chłopaków

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa