Jak najlepiej dobrać opony do samochodu?

W dzisiejszym świecie samochód to najlepszy środek transportu. Jednak żeby spełniał swoje zadanie musi posiadać odpowiednie opony, ponieważ to jeden z najważniejszych elementów w Twoim samochodzie. Jakie ogumienie wybrać i na co zwrócić uwagę? Ten artykuł postara Ci się to wyjaśnić.

Jakie opony wybrać do samochodu osobowego

Dobre opony to przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze. Odpowiednio dobrane opony zapewniają też komfort jazdy kierowcy oraz pasażerom. Dobór opon do Twojego samochodu zależy od kilku czynników. Po pierwsze musisz wiedzieć w jakim rozmiarze będziesz potrzebować opony. Kupując opony powinieneś dostosować je do pory roku: latem – opony letnie, zimą – opony zimowe. Możesz wybrać trzecią opcję czyli opony wielosezonowe całoroczne. Wybierając opony sprawdź kilka parametrów takich jak: indeks nośności, indeks prędkości, bieżnik, rozmiar (średnica, szerokość, wysokość opony), datę produkcji, producent. Sprawdź jakie opony najlepiej przeszły niezależne testy. Przy wyborze opon weź również pod uwagę to jak często i z jakich dróg będziesz korzystać.

Gdzie znaleźć konfigurator doboru opon?

Jeśli nie wiesz jak dobrać szerokość opony do felgi, aby wszystko ze sobą pasowało to skorzystaj z konfiguratora doboru opon. Konfigurator doboru opon możesz znaleźć w internecie na każdej stronie producenta opon. Konfigurator znajdziesz też na stronie każdego sprzedawcy ogumienia do samochodu.

Na czym polega działanie konfiguratora doboru opon

Konfigurator doboru opon to idealne narzędzie, które pomoże Ci odpowiednio dobrać i dostosować opony do Twojego auta. Szukając odpowiednich opon nie musisz znać ani rozmiaru felg czy opon, ponieważ konfigurator zrobi to za Ciebie. Dane jakie musisz znać to: typ nadwozia auta, model, rok produkcji oraz pojemność silnika. Po wprowadzeniu danych konfigurator obliczy i wybierze najlepiej pasujące opony do Twojego samochodu. Wskaże Ci produkty różnych producentów opon np.: Michelin, Continental. Korzystanie z serwisu konfiguratora oznacza akceptację zapisów zawartych w zasadach korzystania z portalu.

Wybierz najlepsze opony do swojego samochodu

Dzięki dobrym oponom zwiększa się Twoje bezpieczeństwo na drogach. Odpowiednia guma zastosowana w oponach sprawi, że opony będą trwalsze, bardziej wytrzymałe, a co za tym idzie zagwarantują Ci wyższy poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Szeroki wybór opon różnej klasy i marek znajdziesz na stronie https://noweopony.pl/opony/bridgestone. Na stronie możesz wybrać opony pasujące do każdego samochodu.

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa