Wózki wysokiego składowania i wózki Reach Truck w magazynach klientów

[REKLAMA]

Dla wszystkich przedsiębiorców i firm, posiadających swoje magazyny, zwykle pada pytanie o optymalizację danej przestrzeni. Czasem może się wydawać, że nie ma szans na zwiększenie dostępnego miejsca, co w konsekwencji może oznaczać dodatkowe wydatki, a nawet straty. Czy jest na to rozwiązanie?

Wózki Reach Truck

Wózki Reach Truck, wraz z wózkami VNA to najbardziej powszechnie stosowane tego typu pojazdy przemysłowe. Wiele producentów twierdzi, że wózki Reach Truck to gwarancja w oszczędności wolnego miejsca. Jest w tym faktycznie trochę prawdy, ponieważ ich budowa pozwala na działanie bokiem, co już wprowadza pewien dowód na większą użyteczność tego typu pojazdów, porównując je do klasycznych wózków widłowych. Nazwa może wcale nie być dla każdego jednoznaczna. Pochodzi ona od możliwości wózka, jeśli chodzi o długość swojego masztu. Stąd właśnie pochodzi sama nazwa Reach Truck.

Co więcej, w celu korzystania z tego typu pojazdów, trzeba doliczyć pewne wydatki. Ponieważ wózki Reach Truck potrzebują wózka czołowego. Dlatego też trzeba niestety wydać kolejne sumy pieniędzy na samo nabycie wspomnianej maszyny, a dodatkowo istnieje ryzyko awarii takiego pojazdu, co jeszcze bardziej może obciążyć budżet właściciela magazynu. Jednak, dla wielu osób wydaje się to ostatecznym rozwiązaniem. Jest to myślenie bardzo błędne, a firma Bendi skutecznie to udowodni.

Dlaczego warto postawić na wózki widłowe wysokiego składowania Bendi?

Firma Bendi już od wielu lat wprowadza na rynek nowoczesne rozwiązania, jeśli chodzi o branżę logistyczną. Jest ona w pełni świadoma aktualnych potrzeb na rynku, dlatego też powstał ich własny, nowoczesny model wózka wysokiego składowania. Warto przyjrzeć mu się bliżej, a w przyszłości, być może nawet zacząć z niego korzystać w swoim magazynie.

Zalety wspomnianego pojazdu, doskonale będą widoczne na przykładzie. Załóżmy, że w naszym magazynie, gdzie stosujemy wózki widłowe Reach Truck, mamy możliwość magazynowania 1815 palet. Dodatkowo jesteśmy pewni, że jest to maksymalnie zagospodarowana przestrzeń. W przypadku zastosowania wózka wysokiego składowania Bendi istnieje szansa posiadania w takim magazynie nawet 2310 palet. Skąd taka możliwość?

Wózek wysokiego składowania Bendi, czyli oszczędność miejsca

Wózek firmy Bendi wymaga jedynie korytarza o szerokości 1800 mm. Jest to zdecydowanie mniejsza przestrzeń, niż ta, wymagana przez wózki Reach Truck. Posiada on przeciwwagę, która znajduje się pod fotelem kierowcy, co umożliwiło firmie stworzenie węższego, oraz dłuższego pojazdu. Jego możliwy udźwig wynosi nawet 2 tony. Co ważne, w przeciwieństwie do wózków VNA, nie wymaga on wprowadzania specjalnej posadzki.

Czy to koniec korzyści, jakie płyną ze stosowania wózków tej firmy? Absolutnie nie! Wózki wysokiego składowania Bendi to również możliwość korzystania z pojazdu, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Oznacza to, że nie jest potrzebny dodatkowy wózek widłowy. Dzięki temu możliwe jest pewnego rodzaju zaoszczędzenie na budżecie, zarówno w kwestii nabycia takiego pojazdu, jak i jego konserwacji.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa