Czym się kierować kupując nowy samochód?

[REKLAMA]

Zakup nowego samochodu to niezwykle istotna chwila w życiu każdego kierowcy. Nowy wóz, który będzie integralną częścią każdego naszego wyjazdu do pracy, na weekend, na zakupy i gdziekolwiek nas oczy nie poniosą, to także niezwykła odpowiedzialność pod kątem wyboru takiego modelu, który w pełni usatysfakcjonuje nas nie tylko pod względem designu, ale też niezawodności i funkcjonalności. Czym powinniśmy się kierować, kupując nowy samochód?

Dopasuj samochód do własnych preferencji i doświadczeń

Gdy już wcześniej byliśmy posiadaczami samochodów, nasz wybór będzie nieco ułatwiony. Z grubsza wiemy, jaki segment pojazdów nas interesuje, co dotychczas było dla nas ważne w prowadzeniu samochodu, a co nie było przedmiotem naszej uwagi.

Poszukiwanie tego wymarzonego samochodu najlepiej więc rozpocząć od wyeliminowania tych wszystkich ofert, które z jakiegoś powodu nie są dla nas atrakcyjne. Może to być zbyt wysoka cena, nadwozie, które nie jest dla nas atrakcyjne, lub parametry silnika niedopasowane do naszych potrzeb. Im więcej takich czynników weźmiemy pod uwagę, tym więcej aut wyeliminujemy, jednocześnie ułatwiając sobie wybór spośród tych samochodów, które jeszcze pozostały w grze.

Jazda próbna

Jazda próbna to niezwykle istotna część zakupu samochodu. Oczywiście, parametry techniczne mogą robić wrażenie, podobnie jak sam wygląd pojazdu. Co jednak gdy najzwyczajniej w świecie samochód nie będzie z nami współgrał? Dlatego też jazda próbna to ostateczny sprawdzian, czy samochód jest dostosowany do naszych potrzeb. Za każdym razem powinniśmy podczas jazdy próbnej sprawdzić się na różnych odcinkach i innych nawierzchniach, by mieć całkowitą pewność, że ten konkretny samochód to najlepszy możliwy wybór.

Wyposażenie samochodu

Wygląd samochodu z zewnątrz to jedno a bogate wyposażenie to zupełnie inna sprawa. Każdy z nas, interesując się ofertami samochodów, doskonale wie, jak ogromną różnicę w cenie robi odpowiednie wyposażenie samochodu. To ważne, szczególnie gdy jesteśmy miłośnikami prawdziwie bogatego wyposażenia. A zatem wybierając konkretny model samochodu, powinniśmy również dokładnie upewnić się, jakie wyposażenie wchodzi w skład tego konkretnego, wypatrzonego przez nas modelu. To istotne, by jeszcze przed finalizacją umowy dokładnie zweryfikować relację ceny całkowitej samochodu do poziomu wyposażenia.

Formy finansowania samochodu

Żyjemy w czasach, w których kupno samochodu za gotówkę to niezwykle egzotyczne zdarzenie. Dlatego przy okazji wyboru konkretnej oferty powinniśmy zweryfikować dostępne formy finansowania, wraz z wszystkimi warunkami i całkowitym kosztem takiej umowy. Oczywiście standardowy zakup samochodu w kredycie to najpowszechniejszy wariant, jednak coraz większa liczba dealerów oferuje nam wygodne formy finansowania, które mogą zawierać w sobie przedłużoną gwarancję, możliwość wymiany samochodu po kilku latach. Warto również zastanowić się nad leasingiem, który stanowi bardzo atrakcyjną alternatywę nie tylko dla firm, ale także dla osób prywatnych.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z autoryzowanym dealerem Mitsubishi i Hyundai AutoCentrumLis.pl

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa