Wiadomości motoryzacyjne

wiadomoscimoto

A może jazda próbna?

Wiele salonów samochodowych organizuje teraz próbne jazdy. To może być całkiem ciekawe doświadczenie, gdyż wówczas można przekonać się czy dany samochód będzie tym, który nam pasuje, czy też nie. To trochę takie podchwytliwe, bo jeśli komfort okaże się dość duży, a do samochodu uda się nam przyzwyczaić, to może się okazać, że nie będziemy już chcieli go oddać do salonu.

Odrobina radości

Są w życiu, takie chwile, które na dłużej zapadają w pamięci i przynoszą chwile radości. Tak dzieje się, zwłaszcza wówczas, gdy kupuje się samochód marzeń. Taki, który sprawia, że spełniają się marzenia, a także dostarcza sporej ilości wrażeń. Dobrej jakości samochód, to taki, który jest energooszczędny, ale daje poczucie wolności, komfortu i ma lepsze wyposażenie od poprzedniego. Zwłaszcza te, na którym nam najbardziej zależy.

Nowy, czyli lepszy

Nowy samochód jest zawsze lepszy od używanego, zwłaszcza z tego powodu, że ma czystą tapicerkę. A to już jakiś plus, w dodatku pachnie świeżością, a jeśli ma podobne urządzenia w wewnątrz, jeśli chodzi o sposób prowadzenia, tak aby kierowcy było dość wygodnie, bez konieczności zmiany przyzwyczajeń. To już prawie jest sprzedany. Pozostaje jeszcze tylko zastanowić się nad odpowiednim kolorem. Bo lakier można przecież zawsze zmienić, ale jeśli samochód spełnia nasze oczekiwania, to może to mieć mniejsze znaczenie.

Gotówka, leasing, czy kredyt?

Z całą pewnością najkorzystniej jest kupować samochody za własne pieniądze. Gdyż nie ma wówczas zobowiązań, ale nie znaczy to wcale, że inne opcje są złe. To zależy dla kogo, co jest ważne, jakie ma cele i sposoby rozliczeń. Niektóre modele biznesu sprawiają, że kredyty można wrzucać w koszty. A dzięki leasingom, można także częściej wymieniać samochód na zupełnie nowy. I to też ma jakiś sens, podobnie jak to, że rata leasingu, to znacznie mniejszy wydatek w skali miesiąca, czy nawet roku, niż wydanie kilkudziesięciu tysięcy, czy nawet kilkuset w ciągu kilku godzin. Dlatego warto dokładnie przemyśleć to, co planujemy zrobić, tak aby wybrać dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie.

Post a Comment