Opony wyścigowe uwzględniające zrównoważony rozwój przemysłu sportów motorowych

[REKLAMA]

Yokohama Rubber będzie dostarczać opony wyścigowe ADVAN jako ogumienie kontrolne na japońskie Mistrzostwa Super Formula przez kilka kolejnych lat. Od 2023 roku będą to opony wykonane z materiałów pochodzących ze źródeł nienaruszających równowagi ekologicznej. Ich rozwój rozpocznie się w bieżącym roku. Firma jest dostawcą opon dla serii Super Formula od 2016 roku.

Dostawa opon wyścigowych wykonanych z ekologicznych materiałów będzie realizowana w ramach wsparcia projektu Super Formula Next50 (SF NEXT50), który zakłada stworzenie zrównoważonego środowiskowa przemysłu sportów motorowych. Do produkcji ekologicznych opon Yokohama planuje wykorzystać gumę pochodzącą z recyklingu opon zużytych oraz składniki pochodzenia naturalnego, takie jak krzemionka wytwarzana z łusek ryżu, olej z orzechów owoców palmy olejowej, czy skórki pomarańczy. Używane materiały nie wpłyną negatywnie na osiągi samochodów wyścigowych.

Ekologiczne opony będą testowane podczas przejazdów próbnych prowadzonych przed i po każdym wyścigu Super Formula w tym roku. Opracowanie opony kontrolnej na 2023 r. ma zostać ukończone do końca sezonu 2022. W 2025 r. Yokohama planuje dostarczać opony wyścigowe, w których wskaźnik zawartości materiałów pochodzących ze źródeł nienaruszających równowagi ekologicznej wyniesie 35% lub więcej, bez uszczerbku dla osiągów sportowych.

Japoński producent opon od kilku lat pracuje nad rozwojem ekologicznych materiałów do produkcji opon. Firma zaprezentowała już swoje technologie produkcji kauczuku syntetycznego z biomasy oraz nadającego się do recyklingu kauczuku termoodwracalnego. Teraz Yokohama planuje zwiększyć udziału materiałów odnawialnych i nadających się do recyklingu we wszystkich materiałach wykorzystywanych przez spółkę do ponad 30% do 2030 roku. Cel ten wpisuje się w prowadzone przez firmę działa ESG obejmujące obszary związane z ochroną środowiska naturalnego, odpowiedzialnością społeczną i ładem korporacyjnym.

Super Formula Next50 to projekt ogłoszony w październiku 2021 roku przez Japan Race Promotion, firmę prowadzącą serię Super Formula. Jego celem jest stworzenia zrównoważonego środowiskowo przemysłu sportów motorowych. Chodzi o wdrożenie takich zmian w przemyśle motoryzacyjnym i sportach motorowych, które będę zgodne z celami zrównoważonego rozwoju i zapewnią m.in. neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla.

xxx

Yokohama Rubber Co., Ltd. z siedzibą w Tokio, Japonia, została założona w 1917 roku. Obecnie firma zatrudnia około 25 tysięcy pracowników i sprzedaje opony w 120 krajach na całym świecie. Yokohama Rubber to światowy producent opon klasy premium, lider technologii i innowacji, który traktuje swój udział w sportach motorowych jako kluczowy czynnik rozwoju nowych technologii produkcji opon. Firma produkuje opony do samochodów osobowych, lekkich ciężarówek, samochodów dostawczych i autobusów, a także do zastosowań w górnictwie i budownictwie oraz opony sportowe. Jej najważniejszymi, globalnymi markami są: ADVAN, iceGUARD, BluEarth i GEOLANDAR.

Yokohama CEE z siedzibą w Warszawie wspiera sieć sprzedaży opon Yokohama w Polsce i na Ukrainie, a także w Kaliningradzie, Mołdawii i Bułgarii. Oferuje opony do samochodów osobowych i lekkich ciężarówek oraz opony sportowe. Yokohama CEE odpowiada również za dystrybucję opon osobowych marki Alliance, która należy do koncernu Yokohama Rubber.

Od ponad 100 lat firmie Yokohama Rubber niezmienne przyświeca filozofia: „Wzbogacać życie ludzi i przyczyniać się do ich szczęścia i lepszego samopoczucia, poświęcając całą swoją energię i wykorzystując zaawansowane technologie do tworzenia produktów, które będą ich wspierać w codziennym życiu”.

Więcej informacji: https://www.yokohama.eu/pl/, www.facebook.com/yokohamapolska, www.instagram.com/yokohamapolska, https://www.y-yokohama.com/global/.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa