Jak wybrać mechanika Porsche?

[REKLAMA]

Porsche to wyjątkowy samochód, o które trzeba dbać w specjalny sposób. Wybór mechanika nie powinien więc tu być pochopny. Ten sportowy samochód znaczący różni się od klasycznych pojazdów, które możemy spotkać na naszych drogach Mechanik potrzebuje więce konkretnej wiedzy, sprzętu i doświadczenia. W przypadku tak legendarnych samochodów jak Porsche warto polegać przede wszystkim na specjalistach, którzy zajmują się wyczynowymi pojazdami sportowymi.

Mechanik Porsche – przede wszystkim doświadczenie

Porsche to samochód, który jest znacznie bardziej podobny do bolidów Formuły 1 niż do klasycznych aut, które widzimy codziennie na polskich drogach. Oznacza to, że mechanik, który zajmuje się tylko samochodami z grupy VAG lub azjatyckimi produkcjami nie będzie w stanie poradzić sobie zarówno z serwisowaniem, jak i naprawą większości komponentów w takim pojeździe. Nieprawidłowo wykonana usługa może doprowadzić nie tylko do uszkodzeń i kosztów, ale może być przede wszystkim niebezpieczna dla nas i innych uczestników ruchu, ponieważ występujące w Porsche przeciążenia mogą być przyczyną wypadku w dowolnym momencie.

Powinniśmy więc wybrać warsztat, który od lat specjalizuję się naprawie i serwisowaniu samochodów sportowych z wyżej półki. Świetnym przykładem jest między innymi warsztat ALDA Motorsport, w którym znajdziemy mechaników Porsche i Ferrari. Ponad 40 lat doświadczenia przekłada się tu na najwyższej jakości usługę.

Mechanik Porsche – kompleksowe podejście

Problemy, z którymi może spotkać się w Porsche mogą być bardzo skomplikowane i różnorodne. Z tego względu najlepiej wybierać warsztat, który będzie w stanie podejść do naprawy w sposób kompleksowy. Należy sprawdzić, czy zajmuje się on naprawą silników, skrzyni biegów, adaptacja i kodowaniem podzespołów, a także oczywiście problemami z zawieszeniem, hamulcami czy usuwaniem usterek eksploatacyjnymi. Warto również, by taki mechanik Porsche dysponował specjalistyczną lawetą dopasowaną do samochodów o niższym zawieszeniu, by możliwe było wykonanie usługi door-to-door.

Jak wygląda serwis i naprawa Porsche?

Warto zorientować się, jak mechanik Porsche podchodzi naprawy naszego pojazdu. Przede wszystkim powinien zacząć do wywiadu z nami i diagnostyki, która powinna być oparta na manualnym i optycznym sprawdzeniu stanu pojazdu, jak i na wykonaniu diagnostyki komputerowej. Warto również standardowo sprawdzić stan hamulców, szczelności układów czy ciśnienia oleju, a także poszukanie wycieków. 

W przypadku naprawy silników sprawdzana jest między innymi kompresja i ocena komory spalania z wykorzystaniem kamery endoskopowej. Dla Porsche jest to konieczne badanie w przypadku problemów z silnikiem, ponieważ często występuje tu problem z cylindrami. Wykonane są z alusilu, czyli stopu aluminium i krzemu, co sprawia, że są one lekkie, ale jednocześnie narażone na uszkodzenia. 

Ze względu na sportowy charakter pojazdu warto pamiętać o tym, by częściej serwisować Porsche. Możemy wtedy cieszyć się perfekcyjnym prowadzeniem pojazdu znacznie dłużej, unikając kosztownych napraw.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa