autouzywane

Jak wybrać auto używane?

Decydując się na samochód używany, warto jest zastanowić się nad tym, jaki on ma być. Podobny, do tego który już mięliśmy, czy raczej większy, nowocześniejszy. Bywa, że z sentymentem żegnamy się ze starym samochodem. Służył na przecież przez kilka lat i wiele razem przeżyliśmy i takich dobrych chwil i momentów, kiedy mieliśmy dość swojego samochodu. Kiedy mieliśmy ochotę od razu zawieźć go na złom, aby tam zutylizować go. Ale to jednak było nasze autko od lat i kolejny raz opłacało się coś w nim naprawić.

Używany nie znaczy zły

Są wiadomo lepsze i gorsze kwestie zakupu samochodu, którym już ktoś jeździł. Gdyż jak wiadomo, tylko nowe samochody są w pełni komfortowe, a używane, bardzo często mają już jako taki przebieg. I to często dość spory, dużo większy niż zakłada nowy kupujący. No w ostatnim czasie wprowadzono specjalne rejestry, w których dane o przebiegu są rejestrowane, więc ma to zapobiegać tego rodzaju sytuacjom, aby zataić faktyczne dane. Ale wszyscy wiemy, jak bywa naprawdę.

Przebite numery, co?

Zdarza się i tak, że możemy paść ofiarami oszustw, które polegają na przebijaniu numerów nadwozia i tym samym renowacji samochodu na zupełnie innych częściach, niż te fabryczne. Niby to nic takiego, ale nie zawsze te części pochodzą z legalnych źródeł. A sam proceder jest niedopuszczalnym i możemy mieć potem z tego powodu sami problemy. Warto więc dokładnie sprawdzać samochód przed zakupem. A są do tego specjalne metody, a dodatkowo także rejestry, w których można sprawdzić czy samochód jest legalny, czy raczej wątpliwego pochodzenia.

Auto po wypadku

Wiadomo, że każdego szkoda, zwłaszcza ludzi którzy mieli jakiś wypadek. Jednak, tego rodzaju samochody, zwłaszcza jeśli był to solidny wypadek, na przykład z uderzeniem w drzewo, albo inny samochód, bywają mocno zniszczone. A wśród uszkodzeń, które mogła taka kolizja spowodować, bywają czasem uszkodzenia osi, zawieszenia i innych, bardzo ważnych elementów. Niektóre z nich mogą zostać jedynie „załatane”. A wówczas w czasie późniejszego użytkowania, może się okazać że samochód nie należy do najbardziej bezpiecznych, a czasem nawet może nie przejść kolejnego przeglądu.

2 thoughts on “Jak wybrać auto używane?

  1. Dawid 28 grudnia, 2020 at 7:25 pm

    jeśli się nie znamy to warto oglądnąć samochód ze znajomym mechanikiem aby później nie było było przykrych niespodzianek…

  2. KRZSZTOF 2 sierpnia, 2021 at 1:37 pm

    Kupowanie auta używanego z nieznanego źródła jest ryzykowne ale teraz jest możliwość sprawdzenia nawet przez aplikacje mobilną

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa