mróz samochód

Jak przygotować samochód na zimę?

[REKLAMA]

Na szczęście zimy mamy teraz nieco cieplejsze, więc nie ma co szykować łańcuchów na koła, póki co. Jednak, jak każdego roku znamy takie słynne hasło: „zima zaskoczyła drogowców”. Z całą pewnością będzie tak i w tym roku. Mimo, że nie zapowiada się na duży mróz, czy nawet solidne opady śniegu. To już tak naprawdę rano i wieczorami robi się dość chłodno. Warto już ubierać kurtkę, nieco więcej warstw na siebie, a także dokonać potrzebnych zakupów.

Co kupić na zimę?

W tym sezonie, przyda się to co zazwyczaj. Czyli skrobak do szyb, a także spray odmrażający szyby i zamki. Są takie preparaty, które są skuteczne zawsze i nie uszkadzają powierzchni, które odmrażają. Dodatkowo, jeśli chodzi o ten sezon, przydadzą się zapasowe maseczki, ot tak na zapas, warto wozić jakąś w samochodzie, zwłaszcza jeśli się zapomni jednej z domu. A skoro maseczka, to także żel antybakteryjny może być dość pomocny, kiedy nie ma możliwości umycia rąk, będzie on jak znalazł.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Szczególnie istotne okazuje się być dostosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Chodzi o to, aby jeździć nieco wolniej, niż zazwyczaj. Warto pamiętać, że rano i wieczorami robi się już dość chłodno, a przez to także może być znacznie bardziej ślisko, niż w normalne dni, do których się już przyzwyczailiśmy. Mimo, że nie ma typowych zim, kiedy leżało dużo śnieg, to nawet niewielki przymrozek może skutecznie oblodzić jezdnię i to nie całą, a jedynie w niektórych jej obszarach.

Czyszczenie klimatyzacji

Warto pamiętać, że samochód trzeba od czasu do czasu sprzątnąć, a jeśli chodzi o klimatyzację, to także i tę część trzeba poddać oczyszczaniu. Nawet jeśli nie chce się samodzielnie tego robić, to można zlecić to komuś zupełnie innemu, a najlepiej komuś, kto się zna. Bo wbrew pozorom, to wcale nie jest taka łatwa sprawa.

Tylko nie włączaj!

Póki co, lepiej nie włączać klimatyzacji, gdyż teraz jest największa skłonność do zachorowań sezonowych. A te wywołane są między innymi nagłą zmianą temperatur. I tak, kiedy rano wychodzimy z nagrzanego pomieszczenia na temperaturę nieco powyżej zera, to normalne jest, że możemy szybko się przeziębić. Podobnie działa na nasz organizm siedzenie często w kurtce w samochodzie, w którym grzeje klimatyzacja.

2 thoughts on “Jak przygotować samochód na zimę?

  1. Sabina 20 października, 2020 at 5:30 am

    ja przed zimą udaję się do warsztatu i mechanik przygotowuje mi auto i w zimie nie mam z nim żadnych problemów

  2. wiesława 2 sierpnia, 2021 at 12:54 pm

    zabardzo nie ma jak przygotować samochód więcej stoi na dworze niż w garażu jedynie co do mechanika zawożony aby klimatyzacje sprawdzić

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa