opony zimowe wiadomości motoryzacyjne

Jak prawidłowo przechowywać opony?

Ogumienie auta zmieniany 2 razu w roku, na opony zimowe i letnie. Jednak jak prawidłowo przechowywać opony ? Dobrze przechowywane opony nie zmieniają swoich właściwości, przez co można wydłużyć ich żywotność.

Jeśli nie mam warunków do przechowywania opon, najprostszym sposobem na przechowywania opon będzie przechowalnia opon w serwisach lub warsztatach samochodowych. Za sezonowe składowanie opon musimy jednak zapłacić nawet kilkaset złotych.

Najpierw czyszczenie

Zanim jednak odłóżmy opony, aby zaczekały do kolejnego sezonu, warto zadbać o ich wyczyszczenie. Pomieszczenie, w którym będziemy przechowywać opony, powinno być ochronione przed promieniami słonecznymi. Optymalna temperatura w miejscu przechowywania ogumienia auta powinna wynosić do 25 stopni. W takim lokalu nie powinny znajdować się środki chemiczne, paliwa, kwasy. Opony powinny być magazynowane w pozycji pionowej, obok siebie. Nie najlepszym wyborem będzie przechowywanie opon samochodowych na balkonie. Stała wilgotność i zmienia temperatura na wpływ na pogorszenie stanu technicznego opon.

Potem oznaczanie

Co ważne podczas demontażu opon warto oznakować położenie opon w aucie, aby móc je ponownie ulokować w tej samej pozycji. Jeśli nie mam wolnego pomieszczenia w domu gdzie, można być, przechować opony, nie warto ryzykować i oddać do przechowalni , lub dostępnego wolnego miejsca w rodzinny, lub znajomych.

Jakie zimowe opony wybrać?

To zależy od samochodu, budżetu, ale także innych czynników, które nami kierują. Wiadomo, że dla bezpieczeństwa rodziny warto postawić na takie opony, które będą w miarę skuteczne. To znaczy pomogą w czasie ślizgawki wyhamować. Należy jednak pamiętać, że nie tylko od opon to zależy, ale przede wszystkim od rozsądku kierującego pojazdem. Nawet najlepsze opony, mogą nie zadziałać, kiedy na trasie zrobi się naprawdę ślisko. Nieco wolniejsza jazda, zwłaszcza kiedy są złe warunki, może ocalić życie, nie tylko Twoje, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj o tym, nie tylko czytając ten wpis, ale zawsze.

2 thoughts on “Jak prawidłowo przechowywać opony?

  1. Adam 10 października, 2020 at 5:31 pm

    ja oddaję właśnie do przechowalni, niestety nie mam miejsca ani możliwości aby je trzymać cały rok

    • wm 2 sierpnia, 2021 at 12:50 pm

      U mnie przechowywane są w garażu i z tego co tu czytam są przechowywane nie prawidłowo .Bo jedna na drugiej

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa