wiadomosci motoryzacyjne

Co jest niezbędne w samochodzie?

W dobrym samochodzie najważniejsze jest to, aby był on bezpieczny. To znaczy miał sprawne układy między innymi hamulcowy, czy kierownicy. Tak aby jazda z rodziną, albo przyjaciółmi mogła być w miarę bezpieczna. Oczywiście wiele zależy od odpowiedzialności kierującego pojazdem. A zbyt szybka jazda, czasem może się źle skończyć w najmniej przewidywalnym momencie. Zwłaszcza jeśli się weźmie pod uwagę polskie drogi, na których nie brakuje niezbyt rozważnych kierowców.

Czystość w samochodzie

Poza bezpieczeństwem, przedłużonym badaniem technicznym, a także opłaconymi ubezpieczeniami takimi, jak OC i NW, równie ważne jest robienie w samochodzie porządku co jakiś czas. Trzeba go myć, woskować, jeśli tego wymaga karoseria. Bez zabiegów pielęgnacyjnych nie obejdzie się. To one gwarantują, że samochód dość długo posłuży, jak nowy. Natomiast w środku, warto przynajmniej co jakiś czas odkurzać i odświeżyć, albo zmieniać dywaniki. Można je ręcznie wytrzepać, a potem nieco umyć. Można także zlecić czyszczenie całości wyspecjalizowanej firmie.

Odświeżanie tapicerki

Tapicerki różnią się od siebie, niektóre są wykonane z tak delikatnej skóry, że lepiej nich je fachowcy czyszczą, aby amator nie uszkodził. Bo wiele można zniszczyć, używając niewłaściwych środków. Do niektórych rodzajów skór są przewidziane specjalne preparaty, które sprawiają, że czyszczenie jest niezwykle delikatne, ale także skuteczne. A jeśli chodzi o tapicerkę z tkaniny, można wówczas posłużyć się detergentami, albo aktywną pianą i zwyczajnie ją wyprać. Stosuje się także czasem zdejmowane ochraniacze. Warto jednak zadbać, aby były one z dobrej jakości materiałów.

Przyjemny zapach

Wielu z nas wie, co to znaczy „choinka” w samochodzie. To takie małe cudo, które zawiesza się na lusterku w aucie, albo w dyskretnym miejscu, tak aby miły zapach rozchodził się po całym wnętrzu. To może być zapach morski, ale także na przykład sosnowy. Bywają również małe, cudowne zawieszki, które mogą być w najróżniejszych formach. Na przykład zakręcane buteleczki, które maja w sobie aromat kawy.

2 thoughts on “Co jest niezbędne w samochodzie?

  1. Edek 11 listopada, 2020 at 11:26 am

    tapicerka i zapach to podstawa w samochodzie

  2. WACŁAW 2 sierpnia, 2021 at 1:25 pm

    Przyjemny zapach w samochodzie faktycznie tak jak kolega napisał to podstawa .Jazda w czystym samochodzie też jest przyjemnością

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa