Auta z firm ubezpieczeniowych

Pozyskać auto można na wiele sposobów. Każde z nich pochodzi z innego źródła. Często auta nabywane są w salonach, gdzie można znaleźć w przeważającej części nowe modele, których cena jest nieosiągalna dla statystycznego Kowalskiego. Z tego względu sięgamy po inne rozwiązania takie jak auta z firm ubezpieczeniowych , które umożliwiają nabycie pojazdu w korzystnej cenie.

Samochody powypadkowe

Przeglądając portale ogłoszeniowe nie stronimy od propozycji zakupu auta powypadkowego bezpośrednio od firm ubezpieczeniowych. Różnorodność samochodów powypadkowych to ich cecha charakterystyczna, która determinuje ostateczny wybór klienta. Wśród tego typu aut znajdziemy niemal wszystkie modele znanych i najdroższych marek dostępnych na rynku. Osoby wierne określonej marce samochodu swe poszukiwania okroją o wybrane kryteria, by w ostatecznym rozrachunku wybrać model, który wzbudza ich zaufanie.

Oferty firm ubezpieczeniowych

Poza marką i stanem technicznym auta różnią się od siebie także przeznaczeniem. Spośród wielu dostępnych modeli samochodów terenowych, miejskich aut i rodzinnych vanów można wybrać niezwykle interesującą ofertę. To oczywiste, że stopień uszkodzenia auta będzie wpływał na jego ewentualny zakup. Częściej wybierane są pojazdy po lekkich stłuczkach lub kolizjach niż te, które doświadczyły poważnego wypadku. Te ostatnie nabywa się wyłącznie po to by pozyskać z nich części. Przed każdym zakupem warto oszacować realną wartość pojazdu oraz czy naprawy, których będzie wymagał będą opłacalne dla kupującego.

Uszkodzone auta można nabyć na aukcjach organizowanych przez służby policyjne lub bankowe. Także firmy ubezpieczeniowe praktykują tego typu działalność, gdyż to właśnie do nich trafia największa liczba pojazdów po stłuczkach i kolizjach. Auto powypadkowe przechodzi na firmę ubezpieczeniową w sytuacji kiedy jego naprawa nie jest opłacalna. Wówczas ubezpieczalnia wypłaca użytkownikowi pojazdu odszkodowanie a on sam przechodzi na firmę ubezpieczeniową, by potem trafić na licytację.

Sprzedaż samochodów powypadkowych w Szwajcarii

Tego typu aukcje są niezwykle popularne nie tylko w Polsce ale też w Niemczech i Szwajcarii. Ile kosztuje sprowadzenie auta z zagranicy? Poznaj kalkulator sprowadzenia auta, które rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Sprowadzanie aut ze Szwajcarii zyskuje na swej popularności. Licytacje organizowane przez firmy ubezpieczeniowe w bogatszych krajach stanowią dla naszych rodaków niezwykle atrakcyjną szansę nabycia pojazdu w stosunkowo dobrym stanie za niewielkie pieniądze.

Warto wiedzieć, że aukcje firm ubezpieczeniowych przebiegają w dość specyficzny sposób i różnią się od tradycyjnej licytacji. Pierwszym etapem jest licytacja wewnętrzna, w której rywalizują ze sobą pośrednicy zainteresowanych ofertą klientów. Gdy wybrana zostanie najwyższa cena wówczas już w bezpośredni sposób licytacja jest prowadzona przez firmę ubezpieczeniową.

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa