Jak działa pochłaniacz zapachów do samochodu?

[REKLAMA]

Pochłaniacz zapachów do samochodu to urządzenie, które pomaga usuwać niemiłą woń z wnętrza pojazdu. Może on działać na zasadzie absorpcji albo neutralizacji nieprzyjemnych zapachów.  Do najpopularniejszych typów pochłaniaczy zalicza się te wykorzystujące węgiel aktywny bądź olejki eteryczne. Jeśli zastanawiasz się, jak działają takie urządzenia, odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Węglowy pochłaniacz zapachów do samochodu

Dostępny węglowy pochłaniacz zapachów do samochodu na Vertion.pl usuwa nieprzyjemną woń, wykorzystując do tego węgiel aktywny. Jest to specjalnie przetworzona odmiana tego surowca, która ma dużą powierzchnię i porowatą strukturę. To właśnie ona odpowiedzialna jest za chemiczne wychwytywanie cząstek zapachowych, dzięki czemu w szybki sposób możemy pozbyć się odoru z auta. Węgiel w tym pochłaniaczu działa jak magnes, na początku przyciągając, a następnie zatrzymując cząsteczki zapachowe, dzięki czemu przestajemy je czuć w środku pojazdu. Węglowy pochłaniacz zapachów do samochodu może występować w formie worka, wkładki bądź specjalnej puszki, a więcej informacji dotyczących np. jego czasu przydatności, producent kosmetyków samochodowych z pewnością zamieścił w dokładnym opisie produktu.

Pochłaniacz zapachów do samochodu na bazie olejków eterycznych

Inny rodzaj pochłaniaczy zapachu w samochodzie to te, które neutralizują nieprzyjemne zapachy przy użyciu olejków eterycznych. Ten typ urządzenia oferuje producent kosmetyków samochodowych Vertion, a zakupów możesz łatwo dokonać w internecie.

Pochłaniacz na bazie olejków eterycznych uwalnia stopniowo silny aromat, który przykrywa nieprzyjemny zapach w samochodzie, dając dodatkowo efekt odświeżonego powietrza.

Kiedy przydaje się pochłaniacz zapachów do samochodu?

Ogólnie rzecz ujmując, zawsze wtedy, kiedy chcemy usunąć nieprzyjemną woń z wnętrza naszego pojazdu. Producent kosmetyków samochodowych zaleca je zwłaszcza w celu:

  • usuwania zapachów po jedzeniu – zwłaszcza wtedy, jeśli często zdarza Ci się spożywać posiłek w środku pojazdu;
  •  neutralizacji zapachów po długiej podróży – pochłaniacz przyda się szczególnie wtedy, jeśli podróżowały z Tobą zwierzęta lub przewoziłeś rzeczy o nieprzyjemnym zapachu;
  • usuwania zapachu wilgoci – zapach pleśni i stęchlizny w samochodzie jest naprawdę uciążliwy. Możesz pozbyć się go, stosując węglowy pochłaniacz, ponadto pamiętaj o dokładnym osuszeniu wnętrza,
  • usuwania zapachu dymu – jeśli chcesz pozbyć się odoru papierów z wnętrza swojego pojazdu, pochłaniacz może Ci w tym pomóc,
  • odświeżenia powietrza – nawet jeśli na ogół nie występuje u Ciebie problem z nieprzyjemną wonią w samochodzie, warto od czasu do czasu odświeżyć powietrze w środku, zwłaszcza po długiej zimie.

Pamiętaj, że pochłaniacz zapachów do samochodu nie jest odpowiedzialny za usunięcie przyczyny odoru, a jest to również bardzo istotne, jeśli chce się jeździć w komforcie. Pomoże skutecznie go zamaskować, ale dopóki nie usuniesz źródła nieprzyjemnej woni np. przecieku lub uszkodzonego elementu w samochodzie, problem będzie wracał.

Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa