Motorówka, czyli zmotoryzowani na wodzie

Wakacje, woda i świetna zabawa, kto by nie chciał mieć takich wakacji, prawda? To wszystko zależy od dobrego planu działania. Można mieć ogródek i basen w ogrodzie i też będzie dobrze. Ale jeśli już wyjechać na wakacje nad morze, albo nad jezioro, to najlepiej mieć tam motorówkę. I to z kilku powodów. Będzie można dzięki niej bardzo szybko się przemieszczać z jednego miejsca na drugie. Motorówka, to dobry środek transportu dla ludzi i towarów, takich jak chociażby woda, czy jedzenie. Ale także daje ona możliwość poczucia wiatru we włosach, co latem, przy wysokich temperaturach może się okazać strzałem w dziesiątkę. Gdyż dzięki temu jest dużo chłodniej, bo woda chłodzi sama z siebie.

Ile to kosztuje?

Kto by nie chciał mieć swojego statku, albo jachtu, takiego „full wypas” inaczej mówiąc all inclusive? Niektóre z nich kosztują kilkaset tysięcy dolarów, a inne miliony. Nową motorówką można kupić za kilkadziesiąt tysięcy, ale kosztuje także jej utrzymanie w jako takim stanie. A poza tym, jeśli ktoś mocno zajęty, mało będzie z takiego luksusu korzystać na co dzień. Może się więc okazać, że lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczanie jej okazyjne. To znaczy latem, na kilka dni, albo kilkanaście. W zależności od tego, jak długie wakacje będzie się chciało spędzić. Ceny najmu to koszt rzędu kilkuset od kilku tysięcy za dobę, albo kilka dni. Warto dokładnie się na ten temat dowiedzieć, w miejscu w którym taką motorówkę, chcemy wynająć.

Odrobina odpowiedzialności

Warto jednak mieć wiedzę na temat jej użytkowania, tak aby wakacje były naprawdę czymś fajnym, a nie tylko zmaganiem się z odpalaniem silnika, czy brawurową jazdą po jeziorze. Także i tam nadmierna prędkość może się zakończyć tragedią. A samo pływanie po jeziorze, może być czymś przyjemnym, a także pomóc w łowieniu ryb. Zwłaszcza jeśli na jakiś czas zgasi się silnik, pozwalając łodzi dryfować. Z tym, że i wtedy trzeba umieć przewidywać różne, możliwe zagrożenia. Takie, jak chociażby szkwał na jeziorze, który może się okazać bardzo niebezpieczny.

One thought on “Motorówka, czyli zmotoryzowani na wodzie

  1. zdzwa1952 30 lipca, 2021 at 6:33 am

    Można nadmienić że w całym kraju powstaje ostatnio dużo wypożyczalni, w których wystarczy pokazać dowód, by wynająć łódź motorową.
    Ceny, w zależności od lokalizacji,

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa